Geoblog.pl    pograbisz    Podróże    ameryka poludniowa 2009-2010    wenezuelski freeway!
Zwiń mapę
2010
24
lut

wenezuelski freeway!

 
Wenezuela
Wenezuela, Maracaibo
POPRZEDNIPOWRÓT DO LISTYNASTĘPNY
Przejechano 47933 km
 
taxi driver pojący się browarami
kontrola policji co 1000m
rozlatujący się stary cadilac i ograbisz gnieciona przez 4 tłustych Wenezuelczyków
sprzedaż dolarów na czarnym rynku
korki korki korki
nie śpię od 28h
dlaczego jest tak gorąco?!?

update

do Maracaibo dotarłam tak zwanym zaawansowanym popołudniem tj w okolicach 18. do plaży daleko, jakieś 7 godzin jazdy, co oznacza, że dotrę do mojego destiny w środku nocy. źle - myśle sobie.
błąkam się chwile po dworcu, szukam jakiegoś lekkiego jedzenia, właściwie od rana nic nie jadłam. wszystko tłuste i smażone, przewraca mi sie w brzuchu na myśl o fast foodzie, ale cóż zrobić... zaczynam wenezuelską diete od hot doga. łapie ostatni autobus do jakiejś tam wiochy, która jest po drodze do Valencia. nie dbam o to, o której będę na miejscu, najwyżej przekimam na dworcu, co stwarza realne zagrożenie, ale moje zmęczenie przyćmiewa zdrowy rozsądek.
telepiemy sie 4 h, w okolicach północy kierowca wywala mnie z plecakiem na dworcu, tylko nie bardzo wiem w jakim mieście. żywego ducha ni widu ni słychu, ogólnie słaba opcja na spędzenie nocy, szczególnie że na szyi dynda mi wielka kabura z aparatem, a na lewym ramieniu laptop. do dzisiaj nie wiem jakim cudem udało mi się wyjść z tego cało - nikt mnie nie okradł, a kąskiem byłam łatwym. posiedziałam chwile na ławce, wspominając tagangowe story, aż tu niespodziewanie podjeżdża wielki autokar, taki dwupiętrowy, co jest charakterystyczne dla lini dalekobieżnych. podbiegam, pytam o miejsca, o bilety, a tu totalna olewka! traktują mnie jak powietrze, zbywają żałosnym komentarzem - no tenemos spacio! nie macie miejsca?!? a jak pomacham dolarkami, to może się znajdzie? wyciągnęłam kilka dolców i kierowca zmienił śpiewke. nagle znalazło się jedno miejsce, które ponoć 'specjalnie czekało na mnie'. skorumpowane łajzy!
 
POPRZEDNI
POWRÓT DO LISTY
NASTĘPNY
 
Komentarze (0)
DODAJ KOMENTARZ
 
zwiedzili 4% świata (8 państw)
Zasoby: 52 wpisy52 134 komentarze134 394 zdjęcia394 0 plików multimedialnych0
 
Nasze podróże
11.05.2009 - 25.02.2010